Smart Thermostat with Voice Control
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Technical Support |
| Warranty: | 1 Year |
Manufacturer/Factory & Trading Company
360° Virtual Tour
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2022
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
ODM Services
OEM Services
Management Certification
Fast Delivery
The supplier provides ODM services
The supplier provides OEM services for popular brands
The supplier has quality management system certification, including:
ISO9001:2015 certificate
ISO14001
ISO9001:2015 certificate
ISO14001
The supplier can deliver the goods within 30 days
Sign In to see all verified strength labels (27)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- WT-25
- Certification
- ISO9001, ROHS, CE, ISO14001, ETL
- Heating Type
- Water Heating Systems
- Others
- OEM/ODM
- Verification
- CE RoHS
- Design Style
- Modern
- Type
- Floor Heating Parts
- Accuracy
- 1 °c
- Ambient
- 0 to 50°c
- Output
- on/off/Ot
- Network
- WiFi/Wireless
- Application
- Apartment
- Programmability
- 7 Days Programming
- Mode
- Heat and Cold
- Wireless
- 868/433MHz
- Max. Load
- 10A
- Trademark
- E-Top
- Origin
- Fujian, China
- HS Code
- 9032100000
- Production Capacity
- 60000PCS/Month
Product Description
| Item Number | HT-25 |
| Display | LCD |
| IP Rating | IP30 |
| Temperature Accuracy | 0.5C |
| Thermostat Dimension | 87.5x87.5x27.2mm |
| Material | ABS+PCS(ROHS certificated) |
| Power Input | AAA*2 |
| Set Temp Range | 5~35ºC |
| Ambient Temp | 0~50ºC |
| Floor Temp | 0~80ºC |
| Relative Humidity | 85% |
| Sensor Type | Internal NTC 10K at 25°C |
| Battery Life | 1 Year |
| Accuracy | ± 1ºC |
| Modes | Manual /Away/Schedule |
| Frost Protection | yes |
| Window Open Detection | yes |
| Programmable/Schedule | yes |
| Interaction Method | Press button |
| Directives | 2014/35/EU, 2014/30/EU, 2014/53/EU, 2011/65/EU 2012/19/EU, 2015/1188/EU |
| Language | / |
| Certification | CE (RED/ECM/LVD) , Rohs |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Shipping and storage temperature | -10°C to +50°C |
| OEM levels | 1. Customized logo and package 2. Customized software (change to customer's user interface and control logic) 3. Customized hardware(change the PCB and schematic based on the request) |


Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Boiler Heating Thermostat
- Opentherm Thermostat
- Smart Thermostat with Voice Control
Related Categories
Hot Searches
More