Central Heating Thermostat Wireless Master Controller Box
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Customized: | Customized |
| Certification: | RoHS, ISO9001, CE, Red, RoHS |
Manufacturer/Factory & Trading Company
360° Virtual Tour
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2022
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
ODM Services
OEM Services
Management Certification
Fast Delivery
The supplier provides ODM services
The supplier provides OEM services for popular brands
The supplier has quality management system certification, including:
ISO9001:2015 certificate
ISO14001
ISO9001:2015 certificate
ISO14001
The supplier can deliver the goods within 30 days
Sign In to see all verified strength labels (27)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- HR-02
- Brand
- OEM and ODM
- Display Type
- LCD
- Display
- Digital LCD
- Power Supply
- AC230V
- Max. Load
- 3A/Channel
- Operating Room Temp
- 5~35°c
- Sensor
- Ntc10K
- Accuracy
- ±0.5℃
- Child Lock
- Yes
- Open Window Detection
- Yes
- Frost Protection
- Yes
- Overheat Protection
- Yes
- Transport Package
- Color Box Customizable
- Specification
- 0.4kgs/pc
- Trademark
- OEM and ODM
- Origin
- Xiamen-China
- HS Code
- 9032100000
- Production Capacity
- 60000/Month
Product Description
| Model Number | HR-02 |
| Power Supply | AC230V |
| Load Current | Max 3A/channel |
| Ambient | 0°C~50°C |
| Pump Linkage | 230V sub-output |
| Boiler/Zone Valve Linkage | Volt free or 230V with link |
| Certification |
CE,ROHS,RED |
| IP protection rating |
20 |
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Others
- Wiring Centres
- Central Heating Thermostat Wireless Master Controller Box
Related Categories
Hot Searches
More