| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Service |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | R08 |
| Power Supply | AC230V,50/60Hz |
| Load Current | Max 16A |
| Temp.Range | N/A |
| Accuracy | +/-0.5°C |
| Others |
High temp. Protectionx Temp.offset |
| Certification |
CE |
| IP protection rating |
20 |


