|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Customized: | Customized |
| Certification: | RoHS, ISO9001, CE, Red, RoHS |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | R08 |
| Power Supply | AC230V |
| Load Current | Max 16A |
| Temp.Range | 5°C~35°C |
| Accuracy | +/- 0.5°C |
| Others |
Frost protection, temp calibration |
| Certification |
CE,ROHS,RED |
| IP protection rating |
20 |
