European Certificated RF868MHz Wireless Room Thermostat for Boiler Heating/Cooling
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Certification: | ISO9001, ROHS, CE |
Manufacturer/Factory & Trading Company
360° Virtual Tour
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2022
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
ODM Services
OEM Services
Management Certification
Fast Delivery
The supplier provides ODM services
The supplier provides OEM services for popular brands
The supplier has quality management system certification, including:
ISO9001:2015 certificate
ISO14001
ISO9001:2015 certificate
ISO14001
The supplier can deliver the goods within 30 days
Sign In to see all verified strength labels (27)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- WT-20
- Material
- ABS + PC
- Power Supply
- 2*AA Batteries
- Project Solution Capability
- Graphic Design, Total Solution for Projects
- Design Style
- Modern
- After-Sale Service
- Online Technical Support, Return and Replacement
- Programmable
- 7days or Non-Programmable
- Current Load
- Max 3A/10A
- Setting Range
- 5~35c
- Type
- Heating
- Accuracy
- +- 1c
- Application
- Water Heating/Cooling
- Output Mode
- on/off
- Trademark
- OEM &ODM
- Origin
- Fujian, China
Product Description
| Model Number | WT-20 |
| Power Supply | 2xAA battery |
| Load Current | Max 8A |
| Temp.Range | 5°C~30°C |
| Accuracy | +/-0.5°C |
| Others |
High temp. Protectionx Temp.offset |
| Certification |
CE |
| IP protection rating |
20 |





Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Boiler Heating Thermostat
- Opentherm Thermostat
- European Certificated RF868MHz Wireless Room Thermostat for Boiler Heating/Cooling
Related Categories
Hot Searches
More