|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Technical Support |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | HR-01 |
| Color | White |
| Power Source | 190-250VAC 50/60HZ |
| Relay Contact | 5A for water heating or boiler |
| Room temperature setting range | 5°C---35°C |
| Floor temperature control range | 5°C---60°C |
| Accuracy | 0.5°C |
| MOQ | 500 pcs |
| Sample lead time | 3-4 days |
| Logo Processing | Show directly on the up LCD right corner |
| Dimensions |
353.5mm x 118.4mm x 59.5mm
|
| Bulk lead time | 40days after payment confirmed |
| Payment terms | T/T |
| Export port | FOB Xiamen |
| OEM/ODM |
1) Customized designs, materials & colors available 2) Special Design service provided by our RD department |
| Standards | CE/Rohs |
| Main markets | Europe, Middle East, Asia, North and South America,Oceania etc |






