| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Usage: | Room Heater/Heater Panel |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | WT-02 |
| Power Supply | 2xAAA battery |
| Load Current | Max 8A |
| Temp.Range | 5°C~30°C |
| Accuracy | +/-0.5°C |
| Others |
High temp. Protectionx Temp.offset |
| Certification |
CE |
| IP protection rating |
20 |
Receiver
| Thermostat Operating Voltage | 230Vac |
| Current Load | Max 10A |
| Frequency | 868MHz. |
| Channel selection | By programming the thermostat and the receiver. |
| Color | White |
| IP protection rating | 30 |
| Certification | CE. Rohs, RED |



